Objavte lety za najlepšie ceny

Bahamy Mangrove Cay

Počasie Bahamy Mangrove Cay


Bahamy sú tropickým rajom pre mnohých turistov z celého sveta. Často sa hovorí, že Bahamy sú synonymom pre pláže, slnko a modré more. No, rovnako ako všade inde, aj na Bahamách sa počasie môže zmeniť, najmä v závislosti od miesta, kam cestujete. V tomto článku sa zameriame na počasie Mangrove Cay, jedného z najmenších a najizolovanejších ostrovov na Bahamách.

Mangrove Cay, ktorý sa nachádza na Bimini Chain, je jeden z tých ostrovov, kde je možné skúsiť pláže, ktoré sa zdajú byť presne ako z karty pohľadu. Očakávajte biele piesok a tyrkysovú vodu, ktorá je ideálna na potápanie sa alebo na zážitkový vodný šport. Milovníci prírody si môžu všimnúť, že ostrov je v tieni mangrových lesov, a preto ponúka unikátne a úžasné príležitosti na pozorovanie vtákov, obojživelníkov a malých morských tvorov.

Mangrove Cay má podnebie typické pre tropické oblasti, s vysokou vlhkosťou a teplotami, ktoré sa zvyčajne pohybujú od 25 ° C do 32 ° C. Ak hľadáte miesto kde bude vždy teplá a slnečná počasie, tak Mangrove Cay je pre vás tou správnou voľbou. Ako aj na iných ostrovoch v tejto oblasti, bude vašou prioritou chrániť sa pred prílišným slnkom, aby ste sa vyhli opáleniu a určite musíte piť veľa tekutín, aby ste sa zabezpečili dostatočný prísun vody v teple a vlhkom prostredí.

Okrem vysokých teplôt by ste mali mať na pamäti aj obdobie dažďov, ktoré môže urýchliť prílet hurikánov, a to konkrétne v období od júna do novembra. Ak plánujete návštevu v tomto období, uistite sa, že sa pred príchodom do oblasti zistíte, akú je situáciu a ako na ne reagovať.

Mangrove Cay ponúka turistom krásne pláže, zaujímavé miesta na pozorovanie prírodných krás a celkovú situáciu, v ktorej musíte zvážiť počasie. Navštívte tento ostrov v lete a budete potrebovať správnu ochranu pred slnkom, v zime sa pripravte na menej úsťastné počasie a môžete získať príležitosť na pozorovanie zelenej a luxusnej prírody a života v oceáne. Nezáleží na tom, kedy sa rozhodnete navštíviť Mangrove Cay, určite zažijete nezabudnuteľný zážitok a prežijete pravú tropickú dovolenku.


Dovolenka Bahamy Mangrove Cay


Bahamy sú nádherným karibským ostrovným rajiom, ktorý sa skladá z viac ako 700 ostrovov a malých ostrovčekov. Jeden z týchto ostrovov je Mangrove Cay, ktorý je jedným z najúžasnejších miest, kde môžete stráviť nezabudnuteľnú dovolenku. Tento ostrov ponúka návštevníkom fascinujúce prírodné scenérie, nekonečné pláže a vynikajúce možnosti pre relaxáciu a oddych.

Mangrove Cay je domovom pre niektoré z najkrajších pláží na Bahamách. Jednou z nich je Star & Shell Beach, ktorá je obľúbená medzi návštevníkmi z celého sveta. Táto plážou je obklopená pôvodnými mangrovami a je domovom pre záznamové množstvo konch. Na pláži môžete stráviť celý deň, pretože tu nájdete všetko, čo potrebujete pre dokonalú dovolenku. Môžete sa prechádzať po pláži, opaľovať sa, plávať v plytkých vodách alebo sa len relaxovať na piesku.

Jednou z atrakcií ostrova sú i jeho lagúny a kanály. Mangrove Cay je totiž známy svojimi obrovskými oblastiami morských mangrov a kanálmi, ktoré vás prevedú týmito exotickými oblasťami. Lagúny nájdete na mnohých miestach po ostrove a hlavnú časť ostrova delí Kanál Blackwood na dve časti. Môžete prejsť cez tento kanál a objaviť škálu krásnych krajiniek, ktoré ostrov ponúka.

Mangrove Cay je tiež domovom pre množstvo divokého zvieratstva. Bolo preukázané, že tu existuje cez 120 druhov vtákov, ktorí hniezdia v oblasti. Okrem toho tu máte príležitosť vidieť dravec biely orol, krokodýle a dokonca i hrochov, ktoré môžete pozorovať v ich prirodzenom prostredí.

Ostrov ponúka aj množstvo vodných športov. Ak túžite po zážitkoch, s kajakmi sa môžete prebojovať cez mandlovníkovo farbyriadne kanály ostrova, ktoré nájdete po celom ostrove. Aby ste sa mohli priblížiť svojmu dovolenkovému snu, môžete sa zúčastniť i organizovaných potápačských výprav, na ktorých sa podvediete do nádherných korálových záhrad.

Mangrove Cay je ideálny pre tých, ktorí chcú stráviť oddychovú dovolenku v nádhernom karibskom prostredí. Pre tých, ktorí hľadajú pokoju a prírodné krásy, ponúka tento ostrov ideálne miesto pre relax a oddych. Takže neváhajte, zarezervujte si svoju dovolenku na Mangrove Cay a prežite nezabudnuteľnú dovolenku, ktorá vám na dlho ostane v pamäti.


Najčastejšie otázky a odpovede Bahamy Mangrove Cay


Otázka: Kde sa nachádza ostrov Mangrove Cay na Bahamách?
Odpoveď: Ostrov Mangrove Cay sa nachádza vo vo východnej časti Bahámskych ostrovov, v južnom Atlantiku.

Otázka: Aké sú najlepšie aktivity na Ostrove Mangrove Cay?
Odpoveď: Na Ostrove Mangrove Cay si môžete užívať korálové útesy, plávanie, potápanie s rôznymi druhmi morských živočíchov, rybolov, kajakovanie, prechádzky po pláži a pozorovanie vtáctva.

Otázka: Ako môžem cestovať na ostrov Mangrove Cay?
Odpoveď: Na ostrov Mangrove Cay sa môžete dostať lodou alebo malým lietadlom z New Providence, Nassaua alebo Freeportu.

Otázka: Aké sú najlepšie miesta na ostrove Mangrove Cay pre ubytovanie?
Odpoveď: Na ostrove Mangrove Cay sú k dispozícii rôzne typy ubytovania, vrátane rezortov, bungalovov a súkromných chatiek.

Otázka: Je na ostrove Mangrove Cay možné stravovať sa?
Odpoveď: Na ostrove Mangrove Cay sú k dispozícii rôzne reštaurácie a stánky s rýchlym občerstvením.

Otázka: Aké sú najlepšie mesiace na návštevu ostrova Mangrove Cay?
Odpoveď: Najlepšie mesiace na návštevu ostrova Mangrove Cay sú medzi novembrom a májom, keď je počasie suché a teploty sú prijateľné.

Otázka: Potrebujem vízum na návštevu Bahám?
Odpoveď: Turisti z Európskej únie a mnohých iných krajín nepotrebujú vízum na návštevu Bahám. Väčšina návštevníkov môže získať bezplatné vízum na 90 dní.

Otázka: Aké jazyky sa hovoria v Bahamách?
Odpoveď: Oficiálnym jazykom Bahám je angličtina, ktorá sa používa v každodennom živote. Okrem toho sa na Bahamách hovorí aj kreolským jazykom nazvaným Bahamian Dialect alebo Bahamianese.

Otázka: Aký je miestny menový systém?
Odpoveď: Na Bahamách sa používa bahamský dolár (BSD). USD je akceptovaná v niektorých turistami obľúbených miestach.

Otázka: Koľko času mi potrvá dostanie sa na ostrov Mangrove Cay z hlavného mesta Bahám?
Odpoveď: Trvanie cesty na ostrov Mangrove Cay závisí na dopravnom spojení a mieste odchodu. Všeobecne to trvá asi dve až tri hodiny.


Ubytovanie Bahamy Mangrove Cay


Bahamy sú impozantná krajina pozostávajúca z viac ako 700 ostrovov a zatokov. Jedným takým ostrovom je Mangrove Cay, ktorý sa nachádza medzi Grand Bahamou a Androsom. Tento ostrov je populárny nielen kvôli svojmu prírodnému kútiku, ale aj kvôli svojmu útulnému a pohodlnému ubytovaniu.

Ubytovanie na ostrove Mangrove Cay ponúka najmä súkromie a pokoj. Môžete si prenajať rozličné typy ubytovania podľa vašich potrieb a predstáv. Väčšinou sú k dispozícii chatky, bungalovy, alebo krásne vile s výhľadom na more a okolitú prírodu.

Ak – sa nachádzate na Bahamách, určite sa vyplatí návštevu ostrova Mangrove Cay. Je to ideálny miest pre tých, ktorí chcú zažiť rušné, ale aj kľudné chvíle pri mori. Ponúka tiež možnosti pre nezabudnuteľné zážitky ako potápanie, rybolov, ale aj prechádzky v prírode a spoznávanie miestnych tradícií.

Ak sa rozhodnete pre ubytovanie na ostrove Mangrove Cay, môžete sa tešiť na skutočný kúsok raja. Nachádza sa tu množstvo bieleho piesku, modrého mora, a kreatívneho dizajnu bývania, ktoré vás uistenie zanechajú naplnených.

Toto ubytovanie určite stojí za to skúsiť a vyskúšať si ho na vlastnej koži. Takže, ak hľadáte nové a vzrušujúce miesto na odpočinok, rozličné aktivít, alebo pre jednoducho stráviť pokojný čas so svojimi najbližšími, prenájom ubytovania na ostrove Mangrove Cay je ten správny krok. Ponúka skutočne nezabudnuteľné zážitky a nekonečné množstvo súkromia a kľudu, ktoré môžete zažiť.


Letenka Bahamy Mangrove Cay


Bahamy sú miestom, ktoré očarí každého svojou krásou a exotikou. Medzi najznámejšie ostrovy v tejto oblasti patria tiež Mangrove Cay, ktoré sú známe svojimi bielymi plážami a krištáľovou čistotou mora. Preto ak plánujete navštíviť Bahamy, nemali by ste vynechať návštevu tohto ostrova. Ako sa tam dostať? Cestou do Bahám musíte absolvovať medzinárodný let z vlastnej krajiny. Do Bahám sa môžete dostať letom z viacerých miest sveta, vrátane USA, Kanady a Európy.

Letenku si môžete vyhľadať na viacerých letiskách, avšak najlepší spôsob, ako sa dostať na ostrov Mangrove Cay, je let súkromným leteckým dopravcom z najbližšieho veľkého letiska. Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré poskytujú tento druh služieb.

Na ostrove uvidíte mnoho možností, ako si spríjemniť dovolenku. Pláže sú krásne a tiché, ideálne pre slnenie a relax. Voda je úplne čistá, takže si môžete priplávať k brehu a plávať vo vode. Okrem pláží a krásy okolitej prírody, môžete sa zúčastniť aj na niektorých aktivitách, ktoré sú pre toto miesto charakteristické.

Ak máte záujem o rybolov, môžete si požičať loď a ísť na lov s miestnymi rybármi. Počas niektorých mesiacov je tu aj rybolov veľrýb. Môžete sa tiež opytať miestnych na tipy na najlepšie miesta na potápanie alebo šnorchlovanie.

Čo sa týka ubytovania, na Mangrove Cay nájdete niekoľko možností. Vo väčšine prípadov sa jedná o malé hotely na pláži s príjemným personálom a pohodlnými izbami.

V každom prípade, ak sa rozhodnete navštíviť ostrov Mangrove Cay, nezabudnite si naplánovať dostatok času na preskúmanie všetkých krás, ktoré tento ostrov ponúka. A nezabudnite si zabezpečiť letenku súkromným leteckým dopravcom, pretože to je určite najpohodlnejší a najrýchlejší spôsob, ako sa dostať na ostrov.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky