Objavte lety za najlepšie ceny

Austrália Rottnest Island (Západná Austrália)

Ubytovanie Austrália Rottnest Island (Západná Austrália)


Austrálsky ostrov Rottnest Island sa nachádza na pobreží Západnej Austrálie a ponúka návštevníkom nezabudnuteľný zážitok. Ostrov je známy svojimi krásnymi plážami a úchvatným prírodným prostredím, čo robí z neho obľúbené miesto pre dovolenkárov a turistov z celého sveta.

Pre tých, ktorí sa rozhodnú navštíviť Rottnest Island, je dôležité zabezpečiť si vhodné ubytovanie. Na ostrove nájdete rôzne druhy ubytovania, ktoré sa budú líšiť podľa vašich preferencií a potrieb.

Ak hľadáte cenovo dostupné ubytovanie, môžete zvážiť hostel. Na ostrove nájdete neďaleko prístavu dostupný hostel, ktorý ponúka pohodlné spánkové priestory a zdieľané kúpeľne. Hostel tiež ponúka spoločné priestory, kde si môžete oddýchnuť, zrelaxovať sa či rozprávať s ostatnými hostiťami. Hostel je ideálny pre tých, ktorí zároveň aj šetria a hľadajú jednoduché ubytovanie.

Na ostrove Rottnest Island nájdete aj hotel, ktorý ponúka modernejší komfort pre svojich hostí. Hotel sa nachádza v blízkosti obľúbených pláží a ponúka pohodlné izby s vlastným kúpeľňou. Hotel je ideálny pre tých, ktorí hľadajú pohodlie a maximálny komfort.

Pre tých, ktorí milujú prírodu a radi sa prechádzajú, na ostrove Rottnest Island nájdete aj kempingové miesta. Kempingy ponúkajú jedinečnú príležitosť zažiť krásu ostrova uprostred prírody. Kempingové miesta sú vybavené osvetlením, grilmi a väčšinou aj zbernými miestami pre odpad. Kempingy sú ideálnou voľbou pre tých, ktorí radi trávia čas v prírode a majú radi romantické primitívne prostredie.

Celkovo môžeme povedať, že ubytovanie na ostrove Rottnest Island ponúka širokú paletu možností pre rôzne typy návštevníkov. Či už hľadáte skromné ubytovanie s nízkym rozpočtom, alebo luxusné izby s max. komfortom, na ostrove nájdete to, čo hľadáte. Pre tých, ktorí sa chcú ponoriť do prírody a zažiť krásy ostrova Rottnest Island, campovanie je ideálnou voľbou.

Ak si plánujete navštíviť Austrálsky ostrov Rottnest Island, nezabudnite si zabezpečiť ubytovanie vopred. S výberom ubytovania si dajte záležať a nechajte si vybrať ten najlepší variant pre vás a vašu rodinu alebo priateľov. Ostrov Rottnest Island je nádherným miestom na dovolenku, ktoré vám poskytne nezabudnuteľné zážitky a krásne spomienky.


Počasie Austrália Rottnest Island (Západná Austrália)


Austrália je známa svojimi rozmanitými klimatickými podmienkami a jedným z tých najneskôršie objavených miest je Rottnest Island, ktorý sa nachádza západne od Austrálie.

Rottnest Island je malý ostrov s rozlohou len okolo 19 kilometrov štvorcových. Ostrov je obľúbeným turistickým miestom s krištáľovo čistými a modrými vodami. Napriek tomu, že ostrov je malý, ponúka množstvo aktivít pre návštevníkov, vrátane šnorchlovania, plávania a prechádzok po nádherných plážach.

Počasie na Rottnest Island je veľmi príjemné po celý rok a preto je ideálnym miestom na návštevu kedykoľvek počas roka. Letné mesiace od decembra do februára sú najteplejšie a teploty sa môžu pohybovať okolo 25 až 30 stupňov Celzia. V zime, od júna do augusta, sú teploty o niečo chladnejšie, ale stále dosahujú priemerné teploty okolo 15 až 20 stupňov Celzia.

Ostrov sa nachádza v miernom klimatickom pásme, kde je priemerné ročné množstvo zrážok len okolo 500 mm. Toto umožňuje návštevníkom užívať si väčšinu svojho času na vonkajších aktivitách, vrátane návštevy pláží.

Väčšina návštevníkov Rottnest Island sa zaujíma o jeho miestnu faunu, kde je najznámejším zástupcom malé zviera zvané quokka. Quokka je unikátny druh kengury, ktorý sa nachádza len na Rottnest Island a na niektorých okolitých ostrovoch.

Ak hľadáte krásne miesto na dovolenku s príjemným počasím a miernym klimatom, Rottnest Island by mohol byť vašou voľbou. Ostrov ponúka množstvo aktivít pre návštevníkov a jeho nádherné pláže s krištáľovo čistými vodami sú vskutku krásne. Vďaka príjemnému počasiu sa môžete tešiť z všetkých týchto aktivít po celý rok.


Dovolenka Austrália Rottnest Island (Západná Austrália)


Austrália je krajina s bohatou a rozmanitou prírodou, a keď sa hovorí o jej západnej časti, nemožno nespomenúť Rottnest Island. Tento ostrov, ktorý sa nachádza pri pobreží Západnej Austrálie, ponúka návštevníkom dokonalú kombináciu prírody, histórie a zábavy. Tak čo všetko Rottnest Island ponúka a prečo by ste si na dovolenke v Austrálii nemali nechať ujsť práve tento kúsok neba na zemi?

Prírodné krásy

Najväčším lákadlom ostrova sú jeho prírodné krásy. Zelenými brehmi lemujú pobrežie, kde sa vlny krútia okolo útesov a vytvárajú nekonečné krásne zvlnenia, ktoré sú ako stvorené na potápanie sa a šnorchlovanie. Okrem toho, môžete tu vidieť aj mnohé druhy zvierat, ako napríklad kengury, všudyprítomné oslíky a slávne malé zviera - quokka. Táto srnča-podobné tvor má veľmi roztomilý a sympatický vzhľad, ktorý sa fotografiám zaručene bude dariť. Quokky sú na ostrove veľmi zvyknuté na ľudí, a tak sa neboja a spoločne s nimi naháňajú začínajúci fotografi. Okrem toho, Rottnest Island je obľúbená destinácia pre pozorovanie rôznych druhov letušiek a vtákov.

Ľahká dostupnosť

Rottnest Island je dostupný výhradne loďou alebo helikoptérou. Cesta z Perthu trvá približne 25 minút trajektom, ale ak chcete prežiť adrenalínový zážitok, môžete sa rozhodnúť na cestu helikoptérou. Cesta trvá zhruba 12 minút a ponúka nádherný výhľad na celý ostrov a okolitú krajinu.

Historické pamiatky

Ostrovy, ktoré sa týčia nad pobrežím, vás už na diaľku zaujmú a pripravia na návštevu miesta s bohatou históriou a mnohými pamiatkami. Rottnest Island má veľa histórie, ktorú sa nám ponúka spoznať. Na ostrove sú rozmístnené múzeá, ktoré by ste nemali vynechať. Medzi najvýznamnejšie patrí múzeum v osade Thomson Bay, ktoré sa nachádza v blízkosti prístavu, kde pristávajú trajekty. Môžete tu nájsť množstvo artefaktov a histórie prvých osadníkov ostrova.

Zábava pre každého

Okrem prírody, história a pozorovania zvierat, ponúka Rottnest Island aj množstvo zábavy. K dispozícii sú rôzne aktivity, ako napríklad obľúbené cykloturistika po celom ostrove, golf a miestne kasíno. Najkrajšie na tom všetkom je, že vzhľadom k malej veľkosti ostrova, všetko je v dostupnej vzdialenosti a môžete byť istí, že sa sem opäť vrátite.

Neváhajte a počas vášho pobytu v Austrálii navštívte Rottnest Island. Cesta na tento malý a krásny ostrov určite stojí za to. Príroda, história, zábava a nové zážitky Vás, a hlavne Všetky austrálske zážitky na Vás celé čakajú.


Letenka Austrália Rottnest Island (Západná Austrália)


Austrália sa môže pochváliť nielen svojou nádhernou prírodou, ale aj množstvom malých ostrovov, ktoré sú roztrúsené pozdĺž jej honosného pobrežia. Jedným z nich je aj nádherný oázou mieru a krásy - Rottnest Island v Západnej Austrálii. Ak sa chystáte na dovolenku do Austrálie, nezabudnite zaradiť do svojho itinerára návštevu tohto ostrova, ktorý vás určite neklame.

Rottnest Island je malý ostrov, ktorý sa nachádza len 18 kilometrov od prímorského mesta Perth. Ostrov je výnimočný vďaka svojej prírodnej kráse, ktorá prináša pocit pokoja a relaxu v každom kroku. Na ostrove nájdete viac ako 63 krásnych pláží s bielym pieskom a tyrkysovou vodou, z ktorých každá ponúka niečo jedinečné.

Rottnest Island je domovom množstva rôznych druhov divokej fauny. Najznámejšou medzi nimi sú drobné tučniaky, ktorí sa vás nechajú priblížiť a dokonca si s nimi nafotíte spoločnú fotku. Na ostrove tiež žije množstvo klokana, holubov a iných zvierat.

K dispozícii sú rôzne spôsoby, ako sa na ostrov dostať. Najbežnejším spôsobom je cestovať loďou, ktoré sú k dispozícii v rôznych miestach okolo Perthu. Trvá to približne 25 až 45 minút. Ďalšou možnosťou je využiť leteckú dopravu, ktorá ponúka krásne výhľady počas letu na ostrov.

Letecká doprava na Rottnest Island sa ponúka z mnohých miest v Austrálii. Napríklad z mesta Perth môžete cestovať pomocou helikoptéry alebo malého lietadla. Týmto spôsobom nie len že ušetríte čas, ale získate tiež prekrásny výhľad priamo z lietadla.

Po prílete na ostrov budete prekvapení jeho krásou a sviežosťou. Okolie je tak pokojné, že vás to každým krokom bude upokojujúce. K dispozícii sú nekonečné možnosti - šnorchlovanie, rybolov, kajakovanie a dokonca aj surfovanie.

V Rottnest Island sa každý rok konajú množstvo spoločenských akcií. Môžete sa zúčastniť rôznych outdoorových aktivít, ako je napríklad bike riding a hranie golfa. Taktiež nájdete množstvo kaviarní, reštaurácií a obchodov, kde kúpite suveníry a darčeky pre svojich blízkych.

Celkovo je Rottnest Island miesto, ktoré si zaslúži návštevu. Toto malebné miesto s krásnou prírodou ponúka množstvo aktivít pre každého návštevníka. Po zvážení svojich plánov na dovolenku v Austrálii, nezabudnite zahrnúť tento ostrov na Vašu zoznamy. Určite nebudete ľutovať, keďže získate zážitky na celý život.


Najčastejšie otázky a odpovede Austrália Rottnest Island (Západná Austrália)


Otázka 1: Kde sa nachádza Rottnest Island?
Odpoveď: Rottnest Island sa nachádza v Západnej Austrálii, približne 18 km juhozápadne od mesta Fremantle.

Otázka 2: Ako sa na Rottnest Island dostanem?
Odpoveď: Na Rottnest Island sa môžete dostať za pomoci trajektu alebo lietadla. Sú k dispozícii pravidelné spoje z Fremantle a Perthu.

Otázka 3: Aké sú hlavné atrakcie na Rottnest Island?
Odpoveď: Hlavné atrakcie na Rottnest Island zahŕňajú jazdu na bicykli, návštevu pláží a možnosť pozorovať divoké živočíchy, ako sú quokky a delfíny.

Otázka 4: Musím si vziať svoje bicykle na Rottnest Island?
Odpoveď: Nie, na ostrove si môžete požičať bicykel alebo skúter, alebo si môžete priniesť vlastné bicykle. Vozidlá sú na ostrove obmedzené.

Otázka 5: Kedy je najlepší čas na návštevu Rottnest Island?
Odpoveď: Najlepším časom na návštevu Rottnest Island je v lete (december-február) alebo na jar/jeseň (máj-november), keď sú teploty príjemné a menej daždivé. V zime (jún-august) môže byť na ostrove veterno a chladno.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky