Objavte lety za najlepšie ceny

Austrália Cairns (Queensland)

Počasie Austrália Cairns (Queensland)


Austrália je krajina, ktorá sa môže pochváliť svojou rôznorodosťou a jedinečnou prírodnou krásou. Medzi najpopulárnejšie turistické destinácie patrí mesto Cairns v štáte Queensland. Tento región je známy ako klenot tropického severu Austrálie a ponúka návštevníkom množstvo prírodných a kultúrnych zážitkov.

Cairns má celoročne teplé a vlhké tropické podnebie. Priemerná teplota vzduchu sa pohybuje medzi 23°C až 31°C počas celého roka. V lete, ktorý trvá od decembra do februára, môže teplota vystúpiť až na 33°C. Tieto teploty v kombinácii s vysokou vlhkosťou môžu byť náročné a vyžadovať si pravidelné hydratácie.

Zimná sezóna trvá od júna do augusta a teploty sa pohybujú okolo 23°C počas dňa a 18°C v noci. Aj keď je to oficiálne zima, počas tejto sezóny stále panuje teplé a vlhké podnebie.

Cairns má dva hlavné obdobia dažďov - návrch a vrchol. Návrch dažďovej sezóny sa vyskytuje medzi decembrom a februárom a nachádza sa tu tiež viac zrážok. Vrcholom dažďovej sezóny, ktorý trvá od mája do júla, je tlakujúca horúčava a vysoká vlhkosť. Zrážky sú však počas tohto obdobia širšie rozložené.

Miestny obyvatelia odporúčajú, aby ste počas týchto období vždy mali pripravené dáždniky a vodotesné oblečenie, aby ste sa mohli prispôsobiť rýchlo meniacemu sa počasiu.

Najčastejšou príčinou dažďov sú pasáty a vonkajšie cyklóny. Tieto cyklóny sa môžu objaviť od novembra do apríla a navyše môžu byť v niektorých prípadoch dosť násilné. Cairns však zvyčajne nezaznamenáva extrémne zrážky a cyklóny sú zriedkavé.

Celkovo možno povedať, že počasie v Cairns je v priebehu celého roka podobné a umožňuje návštevníkom užiť si tropickú klimu a nádhernú prírodu regiónu. Vzhľadom na vysokú teplotu a vlhkosť odporúčame si vždy pripraviť náležité oblečenie a hydratovať sa.


Najčastejšie otázky a odpovede Austrália Cairns (Queensland)


1) Kedy je najlepší čas na návštevu Cairns?
Najlepší čas na návštevu Cairns je v zime, teda od júna do augusta. Vtedy sú teploty najpríjemnejšie a dažde sú menej časté.

2) Aké atrakcie sú v Cairns?
V Cairns sa nachádza množstvo atrakcií, ako sú koralové útesy Great Barrier Reef, džungľové túry v Daintree National Park, horolezectvo v oblasti Barron Gorge National Park alebo spanish castle Kuranda.

3) Aké aktivity si môžem užiť v Cairns?
V Cairns sa môžete venovať rôznorodým outdoorovým aktivitám, ako sú potápanie, surfovanie, jazda na kajaku, rafting, rybolov, alebo golf.

4) Aké sú možnosti dopravy v Cairns?
V Cairns je možné cestovať mestskými autobusmi a dopravou prímestskej železnice. Okrem toho je možné si zapožičať auto alebo motorku.

5) Aké sú najlepšie reštaurácie v Cairns?
V Cairns sa nachádza množstvo reštaurácií, ktoré sú zamerané na rôzne kuchyne, ako sú ázijské, talianske, grécke, alebo austrálske kuchyne. Medzi najlepšími reštauráciami patria Salt House, Ochre, nebo Waterbar and Grill.

6) Aké sú najlepšie ubytovacie možnosti v Cairns?
V Cairns sa nachádza množstvo ubytovacích možností, od hotelov a apartmánov po hostely a kempingy. Medzi najlepšími hotely patrí Pullman Cairns International, or Shangri-La Hotel, The Marina Cairns.

7) Aké sú možnosti nakupovania v Cairns?
V Cairns je veľa obchodov so suvenírmi, módou alebo potrebami pre turistov. Najväčšie nákupné centrum v Cairns je Cairns Central Shopping Centre.

8) Aké sú najlepšie pláže v Cairns?
Okrem pláže Cairns Esplanade sú v Cairns aj ďalšie pláže, ako sú Trinity Beach, Palm Cove alebo Yorkeys Knob Beach.

9) Potrebujem víza na návštevu Cairns?
Ak ste slovenský štátny príslušník, nepotrebujete na návštevu Austrálie víza. Stačí vám elektronické odobrenie cestovania.

10) Aké sú tipy na dovolenku v Cairns?
Ak plánujete dovolenku v Cairns, odporúčame si zadovážiť vopred vstupy na atrakcie, plánujte si čas na oddych a relax a nezabudnite na návštevu miestnych reštaurácií a nakupovanie suvenírov.


Ubytovanie Austrália Cairns (Queensland)


Cairns je krásne mesto nachádzajúce sa na pobreží Queenslandu. Často sa využíva ako východisko pre turistov, ktorí majú v pláne objavovať ďalšie časti tohto nádherného štátu. Pretože je Cairns tak populárny, ubytovanie môže byť drahé, preto sa tu pozrieme na niektoré z najlepších ubytovacích zariadení.

Shangri-La Hotel, The Marina

Shangri-La Hotel, The Marina je luxusné ubytovanie, ktoré sa nachádza priamo na The Marina v Cairnse. Hotel ponúka krásne výhľady na Coral Sea a na záliv Trinity Bay. V hoteli je k dispozícii celá radú miestností s výhľadom na more, súčasne tu ale nájdete aj klasické izby a apartmány. Na poschodí hotela sa nachádza bazén a reštaurácie, ktoré sú ideálne na relax po celodennej turistike.

The Abbott Boutique Hotel

The Abbott Boutique Hotel je malý, ale úžasne šarmantný hotel. Nachádza sa v srdci Cairns, takže všetko je z neho ľahko dostupné. V hoteli sú len štyri izby, takže sa o vás postará personál na 100%. Tento hotel je skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú miesto, kde sa môžu cítiť ako doma.

Cairns Coconut Holiday Resort

Ak hľadáte ubytovacie zariadenie, ktoré je priamo v prírode, Cairns Coconut Holiday Resort by mohlo byť tou správnou voľbou. Nachádza sa na zelenom pozemku v suburban slovo Cairns a ponúka množstvo zábavy pre celú rodinu. Môžete si vyskúšať rôzne aktivity, od kúpania v bazéne až po mini golf alebo tenis. V areáli sú k dispozícii malé domy a apartmány, vrátane možnosti kempovania.

Cairns Central Plaza Apartment Hotel

Cairns Central Plaza Apartment Hotel je skvelou voľbou pre tých, ktorí sú na dlhšom pobyte v Cairnse. Nachádza sa v obchodnej časti mesta, takže sú v blízkosti obchody, reštaurácie a kaviarne. Hotel ponúka apartmány v rôznych veľkostiach, takže si môžete vybrať ten, ktorý najviac vyhovuje vašim požiadavkám. Tento hotel je najvhodnejšie pre tých, ktorí chcú stráviť viac času v meste a zostať na jednom mieste.

Štvrtý hranol, Cairns

Štvrtý hranol je skvelou voľbou pre tých, ktorí sa chcú cítiť ako doma, ale zároveň vyhľadávajú luxusné ubytovanie. Nachádza sa vo veľmi štýlovom prostredí v srdci Cairns a ponúka apartmány so všetkým, čo potrebujete pre pokojný pobyt. V hoteli sú k dispozícii rôzne veľkosti izieb s krásnymi výhľadmi na mesto. Navyše, v hoteli sa nachádza bazén s vonkajšou reštauráciou a barom, ktoré ponúkajú skvelé celodenné služby.

Austrália Cairns je pravdepodobne jedno z najkrajších miest, ktoré môžete v Queenslandu navštíviť. S týmito najlepšími ubytovacími zariadeniami v Cairnse si môžete byť istí, že si užijete svoj pobyt v tomto nádhernom meste na maximum. Namaste!


Dovolenka Austrália Cairns (Queensland)


Cairns je malé mesto na severe Queenslandu, ktoré sa nachádza na brehoch Koralového mora. Je to raj pre dobrodruhov a milovníkov prírody, ktorí chcú objaviť krásy Austrálie. Tento živý prístavový a turistický centrum ponúka mnoho možností na zábavu, relax a objavovanie nádherných miest v okolí.

Jednou z najväčších atrakcií v Cairnse je Great Barrier Reef, ktorý je najväčším koralovým ríšom na svete. Užite si výlet na lodi alebo sa ponorte do vody a zostante ponoření v tomto krásnom svete. Budeš úchvatný z nádherných rýb, žralokov, delfínov, korálov alebo dokonca z veľryby.

Cairns ponúka aj mnoho iných aktivít, ako sú vodopády, horolezectvo v horách, skydiving či rafting na rieke Tully. Pokiaľ máte radi zvieratá, môžete navštíviť miestny zoo alebo sa pozrieť na krokodíly v divokej prírode.

Hlavné námestie Cairns, The Esplanade, sa nachádza len pár metrov od Koralového mora. Má mnoho reštaurácií, kaviarní, obchodov a turistických informačných stredísk, kde si môžete zistiť informácie o všetkých aktivitách v okolí a na Great Barrier Reef.

V Cairnse je tiež veľa ubytovacích možností, od lacných hostelov až po luxusné hotely. Najlepšou dobou na návštevu Cairns je medzi júnom a októbrom, kedy je tu najlepšie počasie.

Na záver, Cairns je skvelou destináciou pre dovolenku, kde môžete objaviť krásu Austrálie, zároveň sa zabaviť a relaxovať u Koralového mora. Ak ste niekedy uvažovali o návšteve Austrálie, nemali by ste vynechať Cairns!


Letenka Austrália Cairns (Queensland)


Ak máte v pláne navštíviť Austráliu, určite nezabudnite zahrnúť do svojho itinerára návštevu mesta Cairns v Queenslande. Toto prímorské mesto, ktoré sa nachádza v severovýchodnej časti Austrálie, ponúka nádherné pláže, fascinujúcu prírodu a množstvo zábavy a aktivít.

Ak chcete navštíviť Cairns, môžete zvoliť leteckú dopravu. Existuje množstvo leteckých liniek, ktoré ponúkajú letenky do Cairnsu. Medzi najznámejších prevádzkovateľov patria Qantas, Virgin Australia, Jetstar a Rex Airlines.

Letenky do Cairnsu sa odporúčajú rezervovať vopred, pretože to môže zabezpečiť lepšie ceny a miesto vo vybranom lete. Existujú aj sezónne zľavy a špeciálne ponuky, ktoré môžu pomôcť ušetriť peniaze.

Po prílete do Cairnsu si môžete prenajať auto alebo využiť verejnú dopravu, aby ste preskúmali región. Jednou z najpopulárnejších atrakcií v oblasti je Great Barrier Reef - najväčšia koralová útesová sústava na svete. Tu si môžete užiť podmorský svet pri potápaní alebo šnorchlovaní, či sa vydať na plavbu loďou, aby ste obdivovali krásu koralového ostrova.

Okrem podmorského sveta môžete v Cairnse vidieť tiež divokú prírodu, ako sú dažďové pralesy Daintree National Park alebo horské doly v Atherton Tablelands. Okrem toho je tu niekoľko národných parkov, ktoré ponúkajú rôzne turistické trasy a chodníky.

Ak sa radi bavíte, máte voľbu z množstva zábavy a aktivít v Cairnse, ako sú vodné športy, golfový klub, nočný život a gastronómia. Tu si môžete vychutnať miestny morský život, zatiaľ čo sa nachádzate na reštaurácii pri mori alebo zatancovať si vo večerných kluboch.

Všetky tieto a ďalšie aktivity, ktoré ponúka Cairns, sú dôvodom, prečo by ste mali zvážiť návštevu tohto nádherného mesta. A letecká doprava je bezpochyby jedným z najlepších spôsobov, ako sa tam dostať. Takže si nájdite letenky do Cairnsu a pripravte sa na skvelú dovolenku v Austrálii!


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky