Objavte lety za najlepšie ceny

Arménsko Zvartnots Cathedral

Ubytovanie Arménsko Zvartnots Cathedral


V Arménsku je veľa nádherných miest, ktoré sa oplatí navštíviť, a jedným z nich môže byť Zvartnots Cathedral. Táto historická katedrála bola postavená v 7. storočí a stala sa významným symbolom kresťanstva v Arménsku.

Zvartnots Cathedral sa nachádza na západnom okraji hlavného mesta Erevanu a je jedným z najdôležitejších pamiatok v krajine. Na rozdiel od iných katedrál, ktoré sú zväčša ešte v prevádzke, vo Zvartnots Cathedral už dlhé roky nebozia svätej omše. Avšak, jej návšteva ponúka jedinečný pohľad do minulosti.

Katedrála bola postavená v 7. storočí po prenasledovaní kresťanov rímskym cisárom Diokletianom. V tom čase bola Arménsko jednou z prvých krajín, ktoré oficiálne prijalo kresťanstvo ako štátnu náboženskú vieru. Aby sa upevnila táto nová cirkevná moc, vtedajší arménsky kráľ Tiridates III. dal postaviť katedrálu na počesť zosnulého otca a zakladateľa arménskeho štátu, kráľa Trdat III.

Avšak, katedrála mala krátky život. V roku 930 bola postihnutá zemetrasením a časom sa začala rozpadávať. V 17. storočí zostal iba jej základ, ktorý sa dodnes uchováva na mieste pôvodnej katedrály.

Pokiaľ sa rozhodnete navštíviť Zvartnots Cathedral, budete mať príležitosť vidieť pozostatky tejto nádhery a pozrieť sa do minulosti Arménska. Okrem toho, na mieste je možné vidieť modely katedrály, ktoré ukazujú, ako vyzerala v dobe svojho rozkvitu.

Ak teda plánujete návštevu Arménska, nevynechajte túto historickú katedrálu. Je to skvelá príležitosť vidieť jeden z najvýznamnejších symbolov kresťanstva v krajine a obohatiť sa o poznanie histórie a kultúry Arménska.


Najčastejšie otázky a odpovede Arménsko Zvartnots Cathedral


1. Čo je Zvartnots Cathedral?
Zvartnots Cathedral je katedrála postavená v 7. storočí v Arménsku.

2. Kde sa nachádza Zvartnots Cathedral?
Zvartnots Cathedral sa nachádza v Arménsku v blízkosti jeho hlavného mesta Jerevan.

3. Aké sú otváracie hodiny Zvartnots Cathedral?
Zvartnots Cathedral je otvorený denne od rána až do večera. V lete je otvorený dlhšie.

4. Koľko stojí vstup do Zvartnots Cathedral?
Vstup do Zvartnots Cathedral je zdarma.

5. Aké sú hlavné atrakcie Zvartnots Cathedral?
Hlavnými atrakciami Zvartnots Cathedral sú jeho architektúra a starobylé nápisy na stenách.

6. Aký je význam Zvartnots Cathedral?
Zvartnots Cathedral má veľký význam pre Arménsko, pretože je to jeden z najdôležitejších historických pamiatok krajiny.

7. Kedy bol Zvartnots Cathedral postavený?
Zvartnots Cathedral bol postavený v 7. storočí.

8. Kto bol architektom Zvartnots Cathedral?
Architektom Zvartnots Cathedral bol Trdat, ktorý bol členom arménskej kráľovskej rodiny.

9. Bol Zvartnots Cathedral zničený?
Áno, Zvartnots Cathedral bol poškodený pri zemetrasení v 10. storočí a bol neskôr opustený.

10. Je možné sa dostať do Zvartnots Cathedral verejnou dopravou?
Áno, existuje verejná doprava, ktorá vedie až k Zvartnots Cathedral.


Dovolenka Arménsko Zvartnots Cathedral


Ak hľadáte miesto, ktoré je plné histórie, kultúry, krásy a duchovnosti, potom by ste mali uvažovať o tom, že sa vyberiete na dovolenku do Arménska. Arménsko je domovom mnohých krásnych pamiatok, ale jednou z najvýznamnejších z nich je katedrála Zvartnots.

Katedrála Zvartnots sa nachádza neďaleko mesta Ejmiacnin, približne 10 km na západ od hlavného mesta Jerevanu. Katedrála bola postavená v 7. storočí a bola pôvodne vybudovaná ako zázemie pre významné sväté narodeniny a svadobné slávnosti. Katedrála slúžila ako jedna z hlavných katedrál Arménskej Apoštolskej cirkvi.

Aj keď sa katedrála Zvartnots stala obetou zemetrasenia v 10. storočí, ktoré jej spôsobilo značné poškodenie, stále je to majestátna budova, s ktorou sa môžu turisti dnes stretnúť. Vstup do katedrály je voľný a návštevníci si môžu prezerať rozsiahle zvyšky budovy, ktorá bola kedysi jednou z najdôležitejších katedrál Arménska.

Napriek tomu, že katedrála Zvartnots nikdy nebola obnovená do svojej pôvodnej podoby, Je to stále neskutočne vzrušujúce miesto na návštevu a je to určite jedna z najkrajších a najzaujímavejších katedrál v Arménsku. Okrem toho, že si môžete prezrieť katedrálu, môžete sa tiež prejsť okolo okolitej krajiny a užiť si krásne výhľady na Arménsku prírodu.

Ak sa rozhodnete vybrať sa na dovolenu do Arménska, nezabudnite zaradiť katedrálu Zvartnots do svojho zoznamu miest, ktoré by ste chceli navštíviť. Určite sa na vás katedrála zapadne a nechá vás s nezabudnuteľným zážitkom.


Letenka Arménsko Zvartnots Cathedral


Ak hľadáte miesto plné histórie, kultúry a nádhery, navštívte Arménsko a vychutnajte si jeho dedičstvo a pamiatky. Jeden z najkrajších príkladov je katedrála Zvartnots.

Zvartnots Cathedral je niekde medzi Arménskou metropolou a malou dedinou Vagharshapat, a je to svetoznáme miesto, ktorém sa netreba diviť. Katedrála bola postavená v 7. storočí, a patrila k najvýznamnejším sakrálnym stavbám v Arménsku. Je to vynikajúci príklad zlatého veku arménskej architektúry v dobách, keď bol Arménsky rajón súčasťou Byzantskej ríše, a doby pred arménskym genocídou v roku 1915.

Zvartnots Cathedral bola postavená ako náhrada za inú katedrálu z 4. storočia, ktorá bola postavená podľa pridania svätej Etchmiadziný Archiepiskope, ktorý bol súčasťou Arménskej Apoštolskej Cirkvi. Ide o katedrálu s okruhlim pôdorysom s tromi oltármi, ktorá bola pôvodne pokrytá zlatom a so sochami svätých v rôznych pozíciách. Dnes je z nej už len ruinou, ale aj tak pozostáva z veľkého priestoru s oltárom, podopieranými stĺpmi a sústredeným okolo nádhernej fontány.

Práve nádhera a rafinovanosť tejto katedrály privádzajú turistov a návštevníkov z celého sveta. Nie je to stredoškolská vybavenosť, aká sa dnes zvykne montovať do kostolov v rôznych krajoch, alebo betónové monštrum. Zvartnots Cathedral bola postavená s cieľom byť miestom pre zbožné a mystické zážitky v plnom svetle a kráse. Predstavuje jedinečné spojenie architektúry, kresby a umenia v nezapomenuteľnej harmonii.

Počas svojej návštevy v katedrále Zvartnots, budete odhalený novému svetu krásy a umenia, ktorý vám nikdy neopustí. Miešajú sa v ňom prvky rôzneho pôvodu a spolu tvoria jeden z najvýznamnejších príkladov starovekej stavby z dávnych čias.

Táto katedrála je miestom náboženskej dôležitosti, a naši turisti si ju užívajú s radosťou. Pre svoj turistický ruch sa v Arménsku nachádzajú aj iné pamiatky a miesta, ktoré stoja za návštevu, ale katedrála Zvartnots ponúka niečo viac ako len krásu - ponúka nové zážitky, a nové spomienky.

Ak plánujete svoju cestu do Arménska, určite nevynechajte návštevu-táto katedrála bude jednou z najkrásnejších a najneobyčajnejších stavieb, ktoré ste kedy videli. Ak ste milovníkmi histórie, kultúry a architektúry, navštívte túto vynikajúcu stavbu a zažite Arménsko zo všetkých uhlov. Pozrite sa svojimi očami a vychutnajte si nádherné stavby, ktoré náš svet ponúka!


Počasie Arménsko Zvartnots Cathedral


V Arménsku sa nachádza množstvo krásnych pamiatok a Zvartnots Cathedral nie je výnimkou. Táto katedrála, ktorá sa nachádza v obci Ejmiacin, bola postavená v 7. storočí a stala sa jedným z najväčších a najkrajších kostolov v Arménsku.

Okrem svojho historického významu sa Zvartnots Cathedral vyznačuje aj nádhernou architektúrou. Katedrála bola postavená v bizantineckom štýle s nádhernými mozaikami, ktoré zdobia jej steny. Je to jedno z najrozmanitejších arménskych kostolov, ktoré si zaslúžia návštevu každého, kto navštívi Arménsko.

Počasie v Arménsku je veľmi rozmanité a závisí od oblasti a nadmorskej výšky. Ejmiacin sa nachádza na juhovýchode krajiny, čo znamená, že má suché a teplé počasie počas leta, avšak v zime tam môžete čakať hlboké snehové prekrývanie.

Pri návšteve Zvartnots Cathedral vám odporúčame, aby ste si so sebou vzali dostatočné množstvo vody a chránil sa pred slnkom, keďže teploty môžu byť vysoké, najmä počas leta. V zime sa pripravte na chladné a zrážkové počasie, ktoré vyžaduje dobré zateplenie a vhodnú obuv.

Napriek počasiu odporúčame návštevu tejto krásnej katedrály, ktorá je skutočnou pokladnicou histórie a krásy. Je to jedna z najhodnotnejších a najkrajších architektonických pamiatok v Arménsku a jeho návštevu určite nebudete ľutovať.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky