Objavte lety za najlepšie ceny

Arménsko Gyumri

Dovolenka Arménsko Gyumri


Tento rok som sa rozhodla stráviť dovolenku v neobyčajnej krajine - Arménsku. Ako miestny cestovateľ mi odporučil návštevu druhého najväčšieho mesta Arménska - Gyumri.

Gyumri, známe aj ako Alexandropol, má bohatú históriu a kultúru. Je to historické mesto, ktoré bolo postihnuté veľkou zemetrasením v roku 1988, ale jeho obnova a obnova rúkou miestnych obyvateľov nie sú ničím iným ako úžasné.

V Gyumri sa nachádza veľa historických a kultúrnych pamiatok, medzi ktoré patria: katedrála Svätého Bazila Velikého, cintorín Kumayri, múzeum Arménskeho umenia a tradičný rynek. Na každom kroku to máte kúsok histórie krajiny.

Gyumri je tiež známe pre svoju skvelú gastronómiu. Arménska kuchyňa ponúka fantastické chutné jedlá, ktoré sú veľmi zdravé a výživné. V meste nájdete množstvo reštaurácií, ktoré ponúkajú autentické arménske jedlá, ako napríklad lavash (tradičné arménske chlieb), dolma (plnené papriky) a hovädzie kurča symbaloo. A samozrejme, nemôžete vynechať arménsku kávu a sladkosti!

Ale okrem toho nájdete v Gyumri aj množstvo prírodných krás. Prechádzky po okolitých kopcoch sú nádherné a turisti si tu môžu vychutnať ticho a pokoj prírody. Ak máte radi adrenalinové zážitky, lyžovať môžete v blízkom rezorte.

Gyumri je tiež skvelým miestom, kde si môžete kúpiť autentické domáce produkty - od kobercov, keramiky, vín a po šperky. Miestni umelci a remeselníci ukazujú svoje diela na trhoch, ktoré sú otvorené každý týždeň.

Ako mnohé krajiny sveta, aj Arménsko má svoje špecifiká, ale jeho tíchá atmosféra a priateľskí obyvatelia robia z Gyumri nezabudnuteľné miesto, ktoré sa bude držať v pamäti každému, kto ho navštívi.

Všetko však neodporúčam vidieť na vlastné oči. Preto ak máte túžbu navštíviť Arménsko a skvelé mesto Gyumri, určite si svoju dovolenku zabezpečte už teraz, aby ste sa mohli stať súčasťou jedinečného a neopakovateľného zážitku.


Najčastejšie otázky a odpovede Arménsko Gyumri


Otázka: Kde sa nachádza Gyumri v Arménsku?
Odpoveď: Gyumri je druhé najväčšie mesto v Arménsku a nachádza sa na severe krajiny v provincii Širak.

Otázka: Aké pamiatky sa nachádzajú v Gyumri?
Odpoveď: V Gyumri sú mnohé historické a kultúrne pamiatky, vrátane Katedrály Svätého Grigorija Osvieťovateľa, Kamenného divadla, múzea Dzitoghtsians, múzea Dživanišvili a ďalších.

Otázka: Ako sa dostanem do Gyumri z hlavného mesta Jerevan?
Odpoveď: Existuje viacero spôsobov, ako sa dostať z Jerevanu do Gyumri, vrátane cesty autom, vlakom alebo autobusom. Trvanie cesty závisí od dopravného prostriedku, ale zvyčajne to trvá približne 3-4 hodiny.

Otázka: Aké sú najlepšie reštaurácie v Gyumri?
Odpoveď: V Gyumri nájdete množstvo kvalitných reštaurácií s tradičnou arménskou kuchyňou. Niektoré z najlepších sú Ani Plaza Hotel Restaurant, Karas Gastro Pub a Dolmama.

Otázka: Kde sa dá ubytovať v Gyumri?
Odpoveď: V Gyumri sú k dispozícii rôzne ubytovacie možnosti, od hotelov po hostely a súkromné apartmány. Niektoré z najlepších hotelov sú Ani Plaza Hotel, Hotel Berlin Art Boutique a Armine's Guesthouse.


Letenka Arménsko Gyumri


Cestovanie do Arménska sa stáva stále populárnejším a jedným z najsľubnejších miest, ktoré sa návštevníkom ponúka, je Gyumri. Tento druhý najväčší mesto v Arménsku ponúka návštevníkom úžasné histórické a kultúrne pamiatky, krásnu architektúru, úžasné jedlá a jeho ľudia sú nanajvýš pohostinní.

Jedným z najrýchlejších a najefektívnejších spôsobov, ako sa dostať z hlavného mesta Erevan do Gyumri, je leteckou dopravou. Existujú dve hlavné letecké spoločnosti, ktoré ponúkajú lety do tejto destinácie, Armavia a Aircompany Armenia. Obe spoločnosti ponúkajú pravidelné lety a ich ceny zvyčajne sú veľmi konkurencieschopné.

Letecké spoločnosti často ponúkajú aj zľavy na letenky, ak sa plánujete cestovať mimo sezóny alebo ak si svoju letenku zakúpite vopred. Zvyčajne sú lety medzi Erevanom a Gyumriem krátke a trvajú približne hodinu, v závislosti od počasia a iných faktorov.

Gyumri má letisko, ktoré sa nachádza len asi 5 kilometrov juhozápadne od centra mesta. Letisko nie je príliš veľké, ale má modernú infraštruktúru a ponúka všetky základné služby, ktoré cestujúci potrebujú. Ak sa rozhodnete použiť taxi alebo auto na prepravu z letiska do mesta, mali by ste sa uistiť, že ste sa dohodli na cene dopredu a že táto cena je spravodlivá.

Ak hľadáte jedinečné a nezabudnuteľné dovolenky v Arménsku, nezabudnite zahrnúť Gyumri do svojho itinerára. Využite príležitosť a objavte krásy tohto kultúrneho a historického mesta, ktoré ponúka toľko zábavy a zaujímavostí pre návštevníkov z celého sveta. S voľbou leteckej dopravy je to rýchlejšie a efektívnejšie, než cestovanie inými spôsobmi dopravy. Ak ste ešte neodhalili krásy Arménska, určite by ste mali začať s Gyumri, ktoré prinesie veľa zážitkov, ktoré nájdete len ťažko inde.


Ubytovanie Arménsko Gyumri


Arménsko je krásna a fascinujúca krajina, ktorú by mal každý aspoň raz v živote navštíviť. Ak plánujete cestu do Arménska, určite by ste nemali vynechať návštevu mesta Gyumri.

Gyumri leží na severe Arménska a je druhým najväčším mestom v krajine. Počas sovietskej éry malo mesto dôležitú strategickú polohu a bolo domovom mnohých tovární, ktoré boli dôležité pre hospodárstvo Sovietskeho zväzu. Dnes je mesto bohaté na kultúru a históriu a mnohí návštevníci si sem privezú svoj bicykel, aby sa mohli nechať unášať krásnymi cestami a nádherným výhľadom na hory.

Široká ponuka ubytovania v Gyumri

Ak hľadáte ubytovanie v Gyumri, máte na výber z množstva možností. Mesto ponúka široké spektrum hotelov, hostlov a apartmánov, ktoré vyhovujú každému rozpočtu a záujmu.

Pre tých, ktorí preferujú luxusné ubytovanie, sú k dispozícii hotely ako je Europe hotel a Venezia Palace. Tieto hotely sú výhodne umiestnené a ponúkajú všetky základné prvky luxusného ubytovania, vrátane bazéna a wellness zariadení.

Cestovateľom, ktorí sa rozhodnú pre cenovo dostupnejšie ubytovanie, sú k dispozícii hostely a apartmány. Hostel Tigran Mets a Guest House 12 ponúkajú cenovo dostupné ubytovanie s veľmi príjemnou atmosférou. Ak hľadáte ubytovanie súkromného charakteru a s viac miesta na oddych, apartmány v meste sú skvelou voľbou.

Čo robiť v Gyumri

Gyumri ponúka mnoho atrakcií a zážitkov pre návštevníkov. Ak máte radi históriu, rozhodne si nenechajte ujsť Gyumri Historical Ethnographic Museum, kde nájdete mnoho zaujímavých artefaktov a výstav z predošlých období.

Ak ste ochotní vydať sa z mesta, určite navštívte Gumri National Park, kde si užijete čerstvý vzduch a úžasný výhľad na okolité hory a krajiny. Ak ste nadšenci kultúry, rozhodne navštívte Arménsky divadelný štúdio v Gyumri, kde si môžete vychutnať skvelé divadelné predstavenia.

Zhrnutie

Gyumri je krásne a fascinujúce arménske mesto, ktoré bolo kedysi známe ako "Paríž Kaukazu". Poskytuje množstvo ubytovacích možností pre cestovateľov s rôznymi predstavami a rozpočtami. Či už sa rozhodnete pre luxusné ubytovanie alebo cenovo dostupnejšie, je to skvelé miesto na návštevu s rodinou a priateľmi. Okrem histórie a kultúry ponúka mesto množstvo aktivít a príležitostí na oddych v prírode. Takže, práve teraz, zdvihnite telefón a začnite plánovať svoju cestu do tohto krásneho mesta.


Počasie Arménsko Gyumri


Gyumri je druhým najväčším mesto Arménska a má zaujímavé klimatické podmienky, ktoré sú ovplyvnené jeho položením v horskej oblasti.

Počasie v Gyumri je kontinentálne s mírnymi letami a chladnými zimami. Prvá polovica roka, teda od januára do mája, je zima. Teploty sa môžu v tomto období pohybovať od -20°C do 5°C. Najviac snehu padne v januári a februári a teploty zriedka prekročia nulu.

Letné mesiace, od júna do septembra, sú teplejšie a zvlášť v júli a auguste môžu byť teploty aj okolo 30°C. To však nie je pravidlom a bežne sa pohybujú okolo 25°C. V lete prichádza aj viac dažďa než v ostatných ročných obdobiach.

Jeseň v Gyumri začína v októbri a trvá do decembra. Toto obdobie má milderší podnebý charakter a teploty môžu dosahovať aj 10°C.

Celkový ročný priemer teplôt v Gyumri má dosahovať 8-10°C. Pre návštevníkov, ktorí sa chcú vyhnúť priamej zime a záväznému snehu, sú jarné a letné mesiace najlepšou voľbou. Stoja však za to, aby si navštívili toto kultúrne a historické mesto kedykoľvek počas roka.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky