Objavte lety za najlepšie ceny

Argentína El Chaltén

Dovolenka Argentína El Chaltén


Toto je náš návrh na text.

Argentína je krajina extrémov a kontrastov. Nový a starý svet, horúčava a veterné mesto, hory a oceány. Jeden z najvýraznejších kontrastov sa črtá na juhu, kde sa nachádza mesto El Chaltén. Toto mesto súkromia, ďaleko od zeme civilizácie, ponúka perfektnú destináciu pre dobrodružných turistov, ktorí hľadajú prírodné krásy a stráviť oddych v tichu a kľude.

El Chaltén sa nachádza v Andách na severe Patagónie na území Argentíny, kúsok od hraníc s Chile. Patagónske hory sú jedným z najnáročnejších turistických miest v krajine. Najbežnejším cieľom návštevy pre turistov je Národný park Los Glaciares. Svojím výnimočným výhľadom na ľadovce, rieky, pláže a hory patrí k najcennejším miestam sveta a poteší každého, kto hľadá rušné, ale aj pokojné miesto na dovolenku.

El Chaltén patrí k najlepším turistickým miestam v Patagónii pre milovníkov turistických túr. Mnohé trasy ponúkajú úchvatný výhľad na pomedzí hôr a ľadovcov. K najobľúbenejším trasám patrí prechod hôr k ľadovcu Viedma, ktorý poskytuje možnosť výhľadu na najlepší pohľad na celé Andes. Okrem toho je tu tiež turistická trasa k Cerro Torre, jednému z najikonickejších vrchov v oblasti.

El Chaltén je tiež známe ponukou aktivít pre širšiu verejnosť, ktorá hľadá niečo netradičné pre svoj zážitok. V zime je tu napríklad možnosť prejazdu na skialpinizmus alebo ledovcového trekkingu, kde vás budú opatruť profesionálni trenéri.

Kultúru El Chalténa výrazne ovplyvňuje domorodá kultúra pôvodných obyvateľov. Turisti môžu vstúpiť do života a kultúry jedinečných ľudí, ktorí sú láskavo nazývaní Patagonci. Ich príbeh sa spája s tvrdou prácou v ťažkých podmienkach, ktoré sú v Patagónii bežné.

V El Chalténe si turistia môžu nájsť ubytovanie v protihlbine mesta alebo v samotnom centre, kde nájdete oceníte atmosféru mesta, ktoré ponúka akúsi "domov". Samotné mesto ponúka reštaurácie, kaviarne a bary s veľkým výberom miestnych špecialít a kultúrnych zážitkov.

Výlet do El Chalténa ponúka turistom možnosť obdivovať najkrajšiu prírodu argentínskej Patagónie a zároveň si oddýchnuť od ruchu moderného sveta. Pre turistov, ktorí hľadajú alternatívne a netradičné zážitky na dovolenke, je El Chaltén ideálnym miestom. Vyskúšajte to!


Letenka Argentína El Chaltén


Ak hľadáte nezvyčajné a malebné miesto na cestovanie, určite by ste mali uvažovať o návšteve argentínskeho mesta El Chaltén.

El Chaltén je malé mestečko a turistické centrum v provincii Santa Cruz v argentínskej Patagónii. Nachádza sa priamo v srdci Andies a je známe svojimi nádhernými horskými scenériami, plesami a horolezeckými možnosťami.

Cestovanie do El Chalténu sa často začína v hlavnom meste Argentíny - Buenos Aires, z ktorého sú pravidelné lety priamo do mesta El Calafate, ktoré sa nachádza asi 220 km juhovýchodne od El Chalténu. Z El Calafate je potom možné využiť autobusovú dopravu alebo najať si auto a cestovať do El Chalténu. Existujú tiež pravidelné lety z El Calafate do El Chalténu, čo je pohodlná a časovo efektívna možnosť pre cestovateľov.

El Chaltén je ideálne miesto pre milovníkov turistiky a horolezectva. Medzi najspektakulárnejšie miesta v okolí mesta patrí národný park Los Glaciares, ktorý je domovom pre niektoré z najkrajších ľadovcov na svete. Tu sa nachádza aj najznámejší horský ples v Patagónii - Lago de los Tres, ktorý ponúka úchvatné výhľady na hory Fitz Roy a Cerro Torre.

Zhruba dva kilometre od mesta sa nachádza aj miesto, kde rieka Río de las Vueltas vytvára krásny kaňon s útesmi a vodopádmi - Quebrada de las Vueltas. Toto miesto je obľúbené nielen pre svoju krásu, ale aj pre kajakovanie, rafting a rôzne vodné športy.

Okrem turistiky a športových aktivít ponúka El Chaltén aj niekoľko miest k obdivovaniu kultúry a histórie, ako sú múzeum el Chaltén a Centro de Interpretación, kde si turisti môžu bližšie spoznať históriu mesta a populárnu kultúru Patagónie.

El Chaltén ponúka jedinečnú kombináciu prírodných scenérií, dobrodružstva a kultúry - robí to z tohto miesta obľúbený cieľ pre turistov z celého sveta. Ak ste navštívili Argentínu, určite by ste nemali vynechať toto miesto, s množstvom aktivít, ktoré si môžete užiť a fantastickými výhľadmi, ktoré si môžete užiť po celý deň.


Ubytovanie Argentína El Chaltén


El Chaltén je malé mestečko nachádzajúce sa na juhu Argentíny, ktorého hlavnou atrakciou je národný park Los Glaciares. V tomto parku sa nachádza niekoľko najznámejších vrcholov v Patagónii, ako je napríklad Fitz Roy alebo Cerro Torre. Preto je El Chaltén známy ako "trekkingové hlavné mesto Patagónie".

Ak plánuješ navštíviť tento nádherný kút sveta, môžeš sa tešiť na úplne najlepšie ubytovacie možnosti. V El Chaltén je síce malý výber hotely a hostelov, ale tieto dve možnosti ponúkajú vynikajúce ubytovanie so všetkými potrebnými doplnkami.

Medzi najlepšie hotely v El Chaltén patria hotely s vierohodným názvom, ako sú napríklad Hotel Los Cerros, Hotel La Aldea De La Selva Lodge, Hotel Boutique Lo De Trivi, a ďalšie. Tieto hotely ponúkajú okrem luxusu aj nádherný výhľad na impozantné hory a prisľubujú nezabudnuteľné pobyty. Nachádzajú sa v blízkosti turistických atrakcií, tiež majú na dosah najlepšie reštaurácie, kaviarne, obchody s múzeami a historické pamiatky.

Hostely sú pre pohodlné a cenovo dostupnejšie ubytovanie. Hostely v El Chaltén sú čisté a starostlivo zariadené s priateľskými hostiteľmi, ktorí ti radi pomôžu s plánovaním tvojho dobrodružstva. Medzi najlepšie hostely v El Chaltén patria Hostel Andino, Hostel Kaulem, Hostel Rancho Grande, a mnoho ďalších.

El Chaltén je najlepšie navštíviť od decembra do marca, keď je tam teplejšie a päťhodinová cesta z El Calafate je rovnaká ako všetky ostatné ročné obdobia. Na návštevu El Chaltén nie je potrebné žiadne ťažké zariadenie ani veľa peňazí. Stačí sa obliecť k účelu, vezmú sa so sebou dobrú turistickú mapu a vyráziť na svoje dobrodružstvo!

Ak sa chystáš na návštevu Argentíny, nezabudni odísť do El Chaltén. Táto nádherná krajina umožňuje turistom stráviť nezabudnuteľný čas a ponúka vynikajúcu turistickú infraštruktúru s okázalými hotely a cenovo dostupnými hostelmi. Nezmeškaj šancu nasávať krásy Patagónie a zarezervuj si svoje ubytovanie ešte dnes!


Najčastejšie otázky a odpovede Argentína El Chaltén


Otázka: Kam mám letieť, aby som sa dostal/a do El Chalténu?
Odpoveď: Najlepšie miesto na prílet je letisko Comandante Armando Tola v meste El Calafate, odkiaľ je len 3 hodinová cesta do El Chalténu.

Otázka: Aké je najlepšie časové obdobie na návštevu El Chalténu?
Odpoveď: Najlepším obdobím je medzi októbrom a marcom, kedy je počasie väčšinou suché, nie je tam veľa turistov a horské vrcholy sú viditeľné.

Otázka: Môžem sa dostať do El Chalténu autom?
Odpoveď: Áno, môžete tam cestovať autom, ale cesta je zväčša neudržiavaná a náročná na riadenie, takže by ste mali byť opatrní.

Otázka: Aké aktivity sú k dispozícii v El Chalténe?
Odpoveď: V El Chalténe môžete turistovať v skalných oblastiach, túrovať po horách, raftovať na rieke a pozerať si miestne atrakcie a pamiatky.

Otázka: Kde sa môžem ubytovať v El Chalténe?
Odpoveď: V El Chalténe je k dispozícii mnoho ubytovacích možností, ako napríklad hotely, hostely, apartmány a kempingové miesta.

Otázka: Je bezpečné cestovať do El Chalténu?
Odpoveď: Áno, El Chaltén je relatívne bezpečné miesto, ale stále by ste mali byť opatrní a dodržiavať základné bezpečnostné opatrenia, ako napríklad nechať svoje veci v bezpečí a chrániť svoje cennosti.

Otázka: Aké miestne pokrmy by som mal/a vyskúšať v El Chalténe?
Odpoveď: V El Chalténe si môžete vyskúšať miestne jedlá ako choripán (klobása s chlebom), empanadas (korenené koláče) a asado (argentínsky grilovaný steak).

Otázka: Aké sú najlepšie turistické trasy v El Chalténe?
Odpoveď: Najlepšie trasy v El Chalténe sú Fitz Roy, Cerro Torre, Laguna de los Tres, Laguna Torre a Lago del Desierto.

Otázka: Aké je miestne klima v El Chalténe?
Odpoveď: Klima v El Chalténe je kontinentálne, s chladnými zimami a teplými letami. Počas zimy môžu teploty klesnúť pod bod mrazu, takže by ste mali byť pripravení na studené počasie.

Otázka: Mám si so sebou priniesť niečo špeciálne na návštevu El Chalténu?
Odpoveď: Ak sa vydávate na túry, mali by ste mať so sebou horúcu oblečenie, pohodlné topánky a batoh na sezónne potreby. Navyše, nezabudnite si s sebou zobrať fotoaparát alebo mobilný telefón na fotenie miestnych scenérie.


Počasie Argentína El Chaltén


Argentína je krajina s rozmanitým geografickým reliéfom a množstvom klimatických podmienok. V oblasti Patagónie sa nachádza mesto El Chaltén, ktoré ponúka jedinečné príležitosti pre turistov a horolezcov. Toto mesto sa nachádza v južnej časti Argentíny a je obklopené hrebeňmi pohoria Andes.

Aké je počasie v El Chaltén?

Počasie v El Chaltén je ovplyvnené svojím polohou a nadmorskou výškou. Je tomiesto, kde dochádza k zrážkam a je často pod vplyvom silných vetrov.

Letné obdobie v El Chaltén sa začína v decembri a trvá do konca marca. Toto obdobie je charakterizované teplotami od 5°C do 18°C a je to obdobie s najväčším množstvom zrážok. Počas leta je možné zažiť príležitostné búrky a silné nárazy vetra.

Zimné obdobie v El Chaltén začína v apríli a trvá do konca novembra. Toto obdobie je charakterizované teplotami od -4°C do 7°C a je to obdobie s najmenším množstvom zrážok. Počas zimy je možné zažiť veľmi silné vetry.

Najlepší čas na návštevu El Chaltén

Najlepšie mesiace na návštevu El Chaltén sú marec a apríl, a tiež september a október. Tieto mesiace sú charakterizované menším množstvom zrážok a miernym teplom. V lete sú tu dlhé dni a turisti môžu zažiť spektakulárne výhľady na hororu Andes.

Záver

El Chaltén ponúka pre turistov množstvo príležitostí pre turistov a horolezcov. Mesto má rôzne klimatické podmienky, ktoré ovplyvňujú návštevu. Najlepšie mesiace z hľadiska počasia sú marec, apríl, september a október. V lete sú tu veľmi silné vetry a príležitostné búrky. V zime sú menšie množstvo zrážok, ale veľmi silné vetry. Turisti by mali mať na pamäti tieto klimatické podmienky pri plánovaní svojej návštevy.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky