Objavte lety za najlepšie ceny

Angola Namibe

Letenka Angola Namibe


Angola je fascinujúca krajina, ktorá sa pomaly ale isto otvára turistom z celého sveta. Medzi najkrajšie miesta, ktoré by ste v krajine mali navštíviť, patrí aj mesto Namibe, ktoré sa nachádza na juhu krajiny pri pobreží Atlantického oceánu.

Ak sa chystáte na cestu do Angoly, určite by ste nemali prehliadnuť letenky na destináciu Namibe. Vo väčšine prípadov si to vyžaduje medzipristátie v Luande, hlavnom meste krajiny, no oplatí sa to – Namibe je jedným z najúžasnejších turistických miest krajiny.

Mesto Namibe ponúka návštevníkom mnoho príležitostí na objavovanie a nadchýnanie sa čo najrozmanitejšími skvostmi. Medzi najzaujímavejšie atrakcie, ktoré by ste v meste mali navštíviť, patrí napríklad pláž Praia da Namibe. Táto pláž sa radí medzi najkrajšie pláže v celej Afrike a jej jemný piesok a krištáľovo čistá voda sú úplne nádherné.

Ďalšou obľúbenou atrakciou, ktorú by ste v meste mali navštíviť, je prekrásna jezerná oblasť Iona. Táto oblasť je domovom mnohých druhov vtákov, plazov, opíc a mnohých ďalších živočíchov. Okrem toho tu nájdete aj mnoho zaujímavých rastlín a flóry.

Keďže mesto Namibe sa nachádza na pobreží Atlantického oceánu, nemali by ste prehliadnuť ani návštevu miestnej rybárskej dediny. Tu si môžete vychutnať najlepšie ryby a plody mora pripravené lokálnymi rybármi, ktorí svoje remeslo zdedili od svojich predkov.

V meste sa taktiež nachádza mnoho kultúrnych a historických pamiatok, ktoré si získajú vašu pozornosť. Medzi najzaujímavejšie patrí napríklad Katedrála Notre Dame de Namibe alebo pevnosť Serpa Pinto.

Pokial máte radi aj adrenalínové zážitky, Namibe by určite nemalo chýbať v zozname vašich destinácií. Na sever od mesta totiž nájdete národný park Bicauri, kde si môžete užiť niektoré z najlepších horských výletov v krajine.

V krátkosti, Namibe je impozantným a štýlovým miestom plným zaujímavých a turistických atrakcií. A pretože sa nachádza na juhu krajiny, je to ideálna destinácia na relaxáciu pri mori. Nehľadiac na to, či ste národný turista, alebo zahraničný návštevník, Namibe ponúka všetko, čo si len môžete priať. Tak neváhajte a rezervujte si letenku hneď dnes!


Najčastejšie otázky a odpovede Angola Namibe


Otázka: Aké je hlavné mesto provincie Namibe v Angole?
Odpoveď: Hlavné mesto provincie Namibe v Angole je tiež nazývané Namibe.

Otázka: Aké sú hlavné atrakcie v Namibe v Angole?
Odpoveď: Hlavné atrakcie v Namibe zahŕňajú krásne pláže, ako je napríklad pláž Praia Azul, okolité hory, ako sú hory Serra da Leba a púšť Namib.

Otázka: Aké sú klimatické podmienky v Namibe v Angole?
Odpoveď: Namibe má pomerne suché klimatické podmienky s veľmi malým množstvom zrážok počas celého roka. Teploty sú však relatívne stále počas celej sezóny, s priemernými teplotami v rozmedzí od 23-28 ° C.

Otázka: Aké sú najlepšie spôsoby, ako cestovať do Namibe v Angole?
Odpoveď: Cestovať do Namibe môžete lietadlom z hlavného mesta Angoly, Luandy, alebo autobusom alebo taxíkom z iných častí krajiny. Vzhľadom na obmedzený počet letov do Namibe by bolo najlepšie naplánovať svoju cestu vopred.

Otázka: Aké sú najlepšie miesta na nákupy v Namibe v Angole?
Odpoveď: Najlepšie miesta na nákupy v Namibe zahŕňajú trhy, ako je napríklad trh Mercado Municipal de Namibe, a miestne obchody s umeleckými dielami. Tu máte možnosť nájsť tradičné angolské remeselné výrobky, ako sú keramika, šperky a textilné výrobky.


Dovolenka Angola Namibe


Angola je krajina s bohatou kultúrou a krásnou prírodou. Medzi najobľúbenejšie turistické destinácie patrí mesto Namibe, ktoré sa nachádza na juhu krajiny a ponúka návštevníkom množstvo zaujímavých miest na spoznanie.

Jedným z najatraktívnejších miest v Namibe je pláž Praia da Sereia, ktorá je považovaná za jednu z najkrajších pláží na svete. Je to miesto, kde si môžete užiť slnko, piesok a more a zrelaxovať sa v úplnom pokoji. K dispozícii sú aj rôzne reštaurácie a bary v okolí. Na pláži sa môžete tiež zúčastniť rôznych vodných športov a aktivít ako potápanie, jazda na vodnom skútri alebo surf.

Ďalším zaujímavým miestom v Namibe je Serra da Leba, ktorá je považovaná za jedno z nádherných pohoria sveta. Toto miesto je obľúbeným miestom pre turistov a je aj ideálnym miestom na takzvaný "road trip" čiže jazdu autom alebo motorom, ktorá ponúka nádherné výhľady.

Kam simovo leží v Namibe a je tiež jedným z najkrajších miest v tejto oblasti. Je to chránená oblasť s nádhernou prírodou a množstvom zvierat, ktoré sú tamojšími obyvateľmi. Tu sa môžete prechádzať alebo skúsiť safari, čo je vhodné pre dobrodruhov a milovníkov zvierat.

Mesto Namibe je tiež domovom katedrálneho svätyne a múzea, ktoré poskytujú návštevníkom pohľad do histórie a kultúry neďalekej oblasti. Je to skvelé miesto pre návštevu s rodinou, priateľmi alebo dokonca sami.

Ak hľadáte nezvyčajné miesta, Namibe je miestom, ktoré by ste mali navštíviť. S množstvom rôznych miest na spoznanie a stretávanie s novými ľuďmi, Namibe vám poskytne nezabudnuteľnú dovolenku. Zoznámte sa s túlavejším a exotickým svetom a ocitnite sa tam, kde môžete objavovať krásy sveta.


Počasie Angola Namibe


Angola Namibe je krajina ležiaca na juhu Afriky s teplejšími mesiacmi od decembra do apríla a chladnejšími mesiacmi od mája do novembra. Klima je suchá a údaje o ročnej zrážkovej hladine umiestnenia zaznamenali približne 23 mm až 625 mm.

Ak ste plánovali navštíviť Namibe v zimnom období, mali by ste sa pripraviť na suchú sezónu. Dná môžu byť veľmi horúce s teplami až 30 ° C. Nočné teploty sa môžu v závislosti od nadmorskej výšky líšiť a môže byť chladné s teplotou okolo 11 ° C.

Na jeseň a na jar môžu byť dni a nočné teploty príjemnejšie s teplotou okolo 25 ° C a 16 ° C. V týchto mesiacoch je tiež mierny vietor, ktorý prináša dažďové oblaky zo severnej pologule.

Letný monzúnový vietor prichádza s príchodom jesene a zimy, kedy zásobuje Namibe potrebnými zrážkami pre rast kvitnúcej flóry a fauny. Veľké množstvo zrážok v krátkom čase môže pre Namibe a jej obyvateľov vytvoriť určité nepríjemnosti, ako sú záplavy a búrky. V posledných rokoch bola krajina zasiahnutá niekoľkými cyklónmi, čo spôsobilo poškodenie vegetácie a zvierat na veľkej ploche.

Celkovo by ste mali byť pripravení na zmenu počasia v Namibe v závislosti od ročného obdobia a mali by ste sa informovať o aktuálnych podmienkach predtým, ako sa rozhodnete cestovať. Keď však bude počasie priaznivé, môžete si vychutnať krásy tejto krajiny - nádherné pláže, zaujímavú faunu a flóru a určite nezabudnuteľný zážitok.


Ubytovanie Angola Namibe


Angola je africká krajina, ktorá je plná jedinečných zážitkov a miest, ktoré stojí za návštevu. Jedným z týchto miest je aj Namibe, ktorý sa nachádza na juhu krajiny a je známy svojimi úchvatnými plážami a národnými parkmi. Ak sa rozhodnete navštíviť Namibe, môžete si byť istí, že tu nájdete skvelé ubytovanie.

Existuje množstvo hotelov a penziónov v Namibe, ktoré sú vhodné pre každého typu cestovateľa. Ak hľadáte luxusné ubytovanie, môžete sa rozhodnúť pre Hotel Chik-Chik Namibe. Tento hotel ponúka moderné izby s klimatizáciou, satelitnou TV a minibarom. Hostia sú tiež schopní využiť služby ako súkromné parkovisko, fitnescentrum a bar.

Ak preferujete skromnejšie ubytovanie, môžete sa ubytovať v Pensão Flor do Namibe. Tento penzión má jednoduché izby s klimatizáciou a vlastnou kúpeľňou. Hostia majú tiež prístup k spoločnej kuchyni a obývacej izbe, kde si môžete oddýchnuť a relaxovať počas svojho pobytu.

Pre tých, ktorí hľadajú príjemné ubytovanie v prírode, môžu zvoliť Mohwa Lodge. Tento zaujímavý hotel sa nachádza v národnom parku Namib-Naukluft, ktorý je domovom mnohých endemických rastlín a zvierat. V Mohwa Lodge nájdete prostorné bungalovy s terasou, ktoré ponúkajú úchvatný výhľad na okolitú prírodu. K dispozícii sú tiež spoločné priestory ako reštaurácia a bazén.

Všetky vyššie uvedené ubytovacie možnosti majú k dispozícii služby, ktoré vám umožnia prežiť príjemný a komfortný pobyt v Namibe. Bez ohľadu na to, ktorú možnosť si vyberiete, budete mať možnosť objaviť krásy tohto úžasného miesta. Namibe vás určite nesklame svojou krásou a ubytovanie vám poskytne potrebný relax a pohodlie počas vášho pobytu.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky